Ballina Aktualitet Politika përgatitet për fushatën e zgjedhjeve 2021: Saimir Tahiri “thumbon” me mesazhin...

Politika përgatitet për fushatën e zgjedhjeve 2021: Saimir Tahiri “thumbon” me mesazhin e “koduar”

21

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri edhe pse tashmë jashtë politike, nuk nguron të thumbojë politikanët përmes postimeve në Facebook, ku duket se është mjaft aktiv kohët e fundit.

Ndezja e motorëve të fushatës elektorale nga partitë politike për zgjedhjet e 2021, Tahiri ka postuar dy qen kufiri duke e shoqëruar me mbishkrimin “Menjëherë pas mësimit”.

Partitë politike kanë nisur takimet me përfaqësuesit e tyre duke dhënë udhëzimet e qartë për të fituar s amë shumë vota që do të përkthyen në mandate deputetësh.

Per ke do ta kete Tahiri mesazhin e koduar, ka lidhje me zhvillimet brenda brenda politikes dhe pergatitjet e partive per zgjedhjet e ardhshme, sidomos ne Tirane?