Ballina Aktualitet Qytetarët e ironizojnë! Sot në takim me Bashën: “Ça të bëjë Mona,...

Qytetarët e ironizojnë! Sot në takim me Bashën: “Ça të bëjë Mona, nuk ikën ai qelbësiri!” (Foto)

19

Monika Kryemadhi ka qenë sot në zyrën e Lulzim Bashës. Kuptohet, objekt kryesor i bisedës ka qenë largimi i Ramës. Vetëm se problemi është se nuk po dinë si ta largojnë. Dhe tepër komike është paqraqitja e Kryemadhit para mediave me këtë foto që diçitura më e goditur është: “Ça të bëjë Mona, nuk ikën ai qelbësiri!”. Pas kësaj fotoje qytetarit tallen dhe ironizojnë Kryemadhin deri në fyerje.

Taraboshi

Mjafe ma se te ka dale boja.Nuk te ndjek me askush Vetem qeni yt besnikTit Vasili Je bere tamam sharabajke.

Iliri

Kjo e varfra qe mendon per popullin, fustanet e modes se fundit vesh. E dini sa euro jane, po xhaketa. Keta jane paria që ne na do e mendon per ne. O popull budalla mos u genje me. Mos u shkoni prapa ketyre politikaneve te felliqur, te korruptuar, te pabese, idiote, hileqare, zullumqare. Perendia u ardhte hakut. I pafshim se eshte me keq. i Zëntë haku i popullit atje ku ju djeg me shume, i pqagofshin tek femijet Monika me shoke.

ILIRI

Minje paten nje ide gjeniale!

Per te shpetuar nga macja, vendosen t’i varin nje kembore ne qafe, qe sapo t’u afrohej, ta degjonin dhe te fshiheshin!!
Te gjithe u lumturuan, por nje miush i vogel, thote:
T’ja varim kemboren po ka nje problem: kush do shkoje t’ja vare

Koli

Po a ka me felliqesira se buçja dhe ata musketjeret bytheq.ra(basha mediu shehi dule duka dhe me i zgjuari noka).o zot ku je qe felliqesira te tille na hiqen engjej,te paster te ndershem jo hajdute jo kurva etj.etj.

Pesimisti

Titi ke harruar sutjenat ne shtepi.

Ardi

SE LARGOJNE DOT SE JANE DHE VETE PLEHRA NJESOJ SI EDI DHE KUR E KEMI NJE PLEHRE SKEMI PSE E HEQIN PER TE SJELLE CA PLEHERA. KJO ESHTE ÇESHTJA JO EDI QE ESHTE I RENE.

Zagali

Qlbesire,ndyresire dhe e felliqur je ti moj kuçke dreqi se ti bje era qeni ngordhur me kilometra large.Edi Rames t’i rruash ato qe nuk thuhen dhe t’i hash ate qe nuk thuhet.Palaço.Mos u beje merak se do vije dita kur do me hedhesh vallen tropojançe ne Reç,bashke me tet shoq.Kostumi me vija do t’u kete shume lezet.Atje do jini qe te dy presidenta.

Klaudio

Me shume se baxhell nuk je as gje me teper kudo qe shkon shoqerohesh nga nje peder to tit llapushi dhe gazetaret lapanjoz ne jemi shqiptaret i japim prioritet baxhellave zoti baze qeroje nga gazeta jote kete lavire te mos te merremi ta komentojme se i japim rendesi

Mjeke

Po i fillojne pasojat katastrofike si rezultat i nderhyrjeve qe kjo zonje ka bere ne fytyren e saj. Tanime eshte vertetuar se nderhyrjet kirurgjikale per transfomimin e fytyres shkencerisht jane te demshme dhe me pasoja te renda esetike (shemtime) ne periudhen e mbarimit te rinise e fillimin e mplakjes. Kjo situate ka cuar shume femra ne vetvrasje apo ne izolime totale, nga turpi qe ndjejne per ate qe kane bere.
Sic e perfytyroj une, zonja shume shpejt do filloje te shohe pasojat.
Se fundmi, studimet e bera, kane nxjerre ne pah se nderhyrje te tilla ne fytyre, i bejne femra me komplekse inferioriteti me kulture te manget.