Ballina Aktualitet Qytetarët vënë “para” Petrit Vasalin: Fole o hajdut, je bërë si p*tanë...

Qytetarët vënë “para” Petrit Vasalin: Fole o hajdut, je bërë si p*tanë rrugësh…

30

Petrit Vasali, i cili ishte ministër Drejtësie në kabinetin e qeverisë “Rama 1”, është çdo ditë mjaft aktiv me postimet e tij në rrjetet sociale, ku nuk mungojnë akuza dhe sulme kundër qeverisë, pjesë e së cilës ishte edhe vetë para zgjedhjeve të 2017-ës.

Por, edhe qytetarët nuk ia lënë mangët, ish-ministrit të Ilir Metës, të cilin e kanë vene “para” me komente. “Ju ka ber Rama te flisni me vete, gjithë këtë verë më vapë, s’ke reshtur një herë, duke u munduar të poshtërosh Ramën.

O Petraq , edhe nëse Rama është kështu siç pretendon ti, lëri njerëzit të gjykojnë në mendjen e vet, se gjykojnë me mijëra herë më mirë se ti. Ja un po ta them me ndershmëri , se ty të konsideroj njeri super negative”-shkruan një qytetar.

Ndërsa një tjetër, shpërthen në ofendime kundër Vasilit, ndërsa shkruan “Po o Petro djali se je më maskara dhe laskuriq që s’duhet të flasësh fare, se shikon veten tënde sa poshtë po bie nga dita në ditë.”. Gjithashtu një tjetër shkruan “ Fole hajdut e …”. Po ashtu një qytetar shkruan “Ç’ke more Vaso që s’të pushon ajo gojë. Nuk fole një herë si burë more po bën si ato p*tanat e rrugëve”.