Ballina Aktualitet Rama i jep përgjigjen e fortë Lulzim Bashës: “Vrave” çunin e Fariut...

Rama i jep përgjigjen e fortë Lulzim Bashës: “Vrave” çunin e Fariut e Salianjin me…

18

Përmes një video-mesazhi kryetari i PD-së, Lulzim Basha i ka kërkuar kryeministrit Edi Rama të heqë dorë nga akuzat për shpifje dhe mashtrime në adresë të tij dhe të fokusohet tek pandemia.

Sipas tij, Rama sulmon opozitën për të larguar vëmendjen nga dështimet e skandalet e qeverisë së tij. Menjëherë pas kësaj ka ardhur përgjigjja e kryeministrit Edi Rama.

“Lulëzim unë nuk fshihem pas asnjë komiteti, po ty të kuptoj se ti i bën komitetet për t’u fshehur siç bëre komitetin për të “vrarë” çunin e Fariut me patllaken Bujar Nishanit e Salianjin me thikën e Genc Rulit! Dhe në fund vrave PD varrose Komitetin dhe hëngre shpullën e Saliut”, shkruan Rama në Tëitter.