Ballina Aktualitet Redon Makashi thumbon ashpër kolegët: Pseudoartistë, kur i kam parë nga afër...

Redon Makashi thumbon ashpër kolegët: Pseudoartistë, kur i kam parë nga afër kam mbajtur barkun me dorë

21

Këngëtari Redon Makashi ka komentuar mëngjesin e sotëm muzikën që bëhet vendin tonë. I ftuar në emisionin “Ditë e Re”, Makashi është shprehur mbi diferencat që ka mes muzikës live dhe asaj që është e regjistruar në studio.

Redon Makashi: Këto pseudoartistë janë në luftë me vetveten sepse nuk kanë identitet.

Arjola Shehu: Kur thua pseudoartistë për çfarë e ke fjalën?

Redon Makashi: Njerëz që janë si kërpudhat masive, që lindin për një muaj apo për një vit, qoftë edhe për pesë vite se varet si e mbajnë veten, me çfarë fondesh.

Puna është kur del në skenë. Unë kanë parë disa këngëtare që dalin me inçizime dhe kur i kam parë live kam mbajtur barkun me dorë duke qeshur. Ndryshe është me brezin tonë, ne kemi marrë një kulturë tjetër.