Ballina Aktualitet “Si është ta kesh shef Ruçin?”, përgjigjet Murrizi: Siç ka qenë Jozefina...

“Si është ta kesh shef Ruçin?”, përgjigjet Murrizi: Siç ka qenë Jozefina Topalli 4 vjet me…

28

Nënkryetari i Kuvendit, Myslym Murrizi, i ftuar në emisionin “Rudina”, foli rreth detyrës së tij, si numri 2 i kuvendit.

I pyetur nga moderatorja e emisionit, se si është të kesh shef Gramoz Ruçin, Murrzi nuk dha një përgjigje të drejtpërdrejtë, por tha se ishte atje si përfaqësues i pjesës opozitare.

“Rudina, desha të them që nënkryetari i Parlamentit, nga 31 Marsi i 91-shit deri më sot, 1 nënkryetar i takon opozitës, pra nuk është se unë kam ardhur atje pse ka dashur Gramoz Ruçi. Unë jam aty si përfaqësues i pjesës opozitare. Siç ka qenë mikja ime dhe e nderuara Jozefina Topalli 4 vjet me Skënder Gjinushin, 2 vjet me Namik Doklen, 2 vjet me Servet Pëllumbin. Siç ka qenë 18 muaj përpara meje, Edi Paloka zëvendës i Gramoz Ruçit, siç ka qenë 4 vjet Edmond Spaho zëvendës i Ilir Metës. Pra nuk ka ndodh sot për herë të parë që një nga opozita bëhet nënkryetar Kuvendi, pse ju ka vrarë sytë dhe ju bën lajm këtyre…” – u shpreh Murrizi.