Ballina Aktualitet “Si nuk u ngope Like! Shiko detin o patriot leshi”, ‘kryqëzohet’ Ilir...

“Si nuk u ngope Like! Shiko detin o patriot leshi”, ‘kryqëzohet’ Ilir Meta/ Ja çfarë po ndodh me pres

16

Presidenti Ilir Meta ditën e sotme ka reaguar me anë të një video mesazhi për zgjedhjet në Malin e Zi. Meta shprehet se duhet të jemi krenarë për rolin dhe kontributin historik që faktori shqiptar në Malin e Zi ka luajtur deri sot.

Ai u ka bërë thirrje bashkëkombësve në vendin fqinj që të votojnë listat shqiptare për të rritur përfaqësimin e tyre në parlamentin malazez.

Por kjo deklaratë është pasuar nga reagime të ashpra të qytetarëve, të cilët nuk e kanë kursyer Ilir Metën edhe pse në faqen e tij të rrjetit social.

Sipas tyre, presidenti duhet të rregullojë Shqipërinë, më pas të merret me Malin e Zi.

Ata i kërkojnë të reagojë edhe për çështjen e Detit me Greqinë.