Ballina Aktualitet Skandal! Biseda sekreta e Monikës dhe Metës e përgjuar nga “gardisti dixhital”

Skandal! Biseda sekreta e Monikës dhe Metës e përgjuar nga “gardisti dixhital”

18

Gardisti dixhital, pretendon se ka dëgjuar një bisede skandaloz midis Ilir Metës dhe bashkëshortes së ndarë Monika Kryemadhi në zyrën e presidencës, ku u zhvillua takimi i krerërve politik të partive me e pa anëtar, për të caktuar një datë, se kur do i humbin zgjedhjet, që të lirohen përfundimisht nga ëndrrat dhe paranojat e pushtetit.

Mirëpo Ilir Meta nuk mund të largohet duar bosh nga pushteti, sepse ka mësuar diçka nga baba Salehu dhe duke pasur frikë nga përgjimet dhe çipat nëpër WC e Gjirit të Lalzit, vendosi që këtë bisedë të rëndësishme m Monin ta zhvillonin në Presidencë, pa e ditur se gardisti dixhital me shërbim pas porte i kishte veshët e mprehtë.

Ja biseda skandaloze e zhvilluar mes tyre:

Moni: Ilir po sikur Presidencen ta bejme seline e LSI me nje dekret Presidencial si e beri PD me SHQUPIN?!

Iliri: Jo se bie ne sy por une do nxjerr dokumenta qe ka qene prone e vjerrit dhe keshtu e fitojme Ne.

Monika: Bravo! Kjo eshte me e rehatshme se shtepia jone, pastaj ç’te keqe ka, qe pasi ta bejme Seline e LSI ta privatizojme, se me pelqen shume fushpamja qe kendej!

Iliri vuri buzen ne gaz dhe i tha me ze te ulet: Avash avash Monike, behet shelegu dash!

Moni qe s’duron ne kesi soj muhabetesh, por i do shkoqur gjerat i tha : T’iu q*m robt e shtepise ketyre kokepalareve, qe mendojne se jemi budallenj!/ Ekskluzive.al