Ballina Lifestyle Specialistja e suksesshme i urologjisë na tregoi se si ajo i ndihmoi...

Specialistja e suksesshme i urologjisë na tregoi se si ajo i ndihmoi pacientët e saj të moshës 60-70 vjeç të rifitojnë fuqinë e tyre.

172

Çaji bimor Prostamid është një nga metodat më të sigurta dhe efektive për të trajtuar dhe parandaluar prostatitën. Mund ta porosisni me 50% ulje në faqen e internetit të Institutit Klinik të Urologjisë. Lexoni më tej:

Korrespodenti ynë intervistoi Kameljan – specialistja më e mirë e Institutit Klinik për trajtimin e prostatitës dhe ç’rregullimeve erektile.

Kamelja – urologe, profesore e Kryesisë së Urologjisë, na tregoi se si të trajtojmë prostatitën dhe impotencën.

– Zonjë, ju keni pacientë të moshës 60-70 vjeç. A është vërtet e nevojshme të bësh seks në këtë moshë?

– Sigurisht! Sidomos për burrat. Jeta seksuale përcakton shëndetin e përgjithshëm. Me fjalë të tjera, është një orë biologjike e cila përcakton sa shpejt bëhesh i moshuar.

Tek unë vijnë pacientët që vuajnë nga prostata dhe adenoma e prostatës, dhe kur i pyes se kur kanë bërë seks për here të fundit, ata qeshën dhe thanë: “Unë nuk kam bërë seks që prej 7 vjetësh.” Sigurisht, u befasova nga përgjigjja e tyre. Ky është shkaku i prostatitit, i cili më vonë mund të shndërrohet në kancer të prostatës.

Mungesa e seksit dëmton organizmin, pavarësisht moshës kur ndodh qoftë 30, 40, 50 apo edhe 70 vjeç! Prostata është organi në të cilin formohet lëngu i spermës. Nëse nuk derdhet, ajo fillon të prishet. Në prostatë zhvillohet një proces i stanjacionit patologjik (akumulimi i mikroorganizmave të rrezikshëm). Ato çojnë në pezmatimin e prostatës (prostatiti). Inflamacioni i gjëndrës së prostatës për një periudhë të gjatë çon në adenomën e prostatës, dëmtimet e urinës dhe pielonefriti. Faza tjetër pas adenomës është kanceri. Pacientët që kanë problem me fuqinë paraqesin një rrezik 7 herë më të lartë nv zhvillimin e kancerit të prostatës.

Kjo është vetëm një nga pasojat e shumta. Me fjalë të tjera, abstinenca e zgjatur mund të çojë në një vdekje të shpejtë. Njerëzit kanë për qëllim të ngjizen. Por kur ky funksion venitet, organizmi fillon të plaket shumë shpejt. Enët e gjakut fillojnë të hollohen dhe prishen, dhe rritet rreziku për hemoragji në tru ose atak në zemër, si dhe shfaqen mosfunksionime të sistemit psikosomatik. Pacientëve u bëhen flokët gri shumë shpejt (nëse nuk i kanë gri). Shfaqen dhimbje në kyçe dhe pacientët bëhen dembelë. Edhe pagjumësia që torturon të moshuarit është e lidhur me mungesën e seksit dhe niveleve të pamjaftueshme të hormoneve të caktuara.

Dua t’ju tregoj disa fotografi, në mënyrë që të shihni vetë se çfarë ndodh me sistemin gjenital-urinar dhe organet e tjera të një mashkulli që nuk bën seks.

Kështu duket inflamacioni i prostatës i shkaktuar nga stanjacioni i spermës (kur testikujt nuk boshatisen). Inflamacioni i vazhdueshëm së pari çon në adenoma të prostatës, dhe më vonë në kancer të prostatës (bazuar në statistikat, 38% e burrave vdesin për shkak të kësaj). Në mungesë të seksit, kjo ndodh gjithmonë dhe prandaj adenoma e prostatës quhet “sëmundja e të moshuarve”.

Kanceri i prostatës tek një burrë 58 vjeç. Shkaku – abstinencë e zgjatur (që nga mosha 51 vjeç). Pacienti vdiq.

Për shkak të stanjacionit, kolesteroli depozitohet në muret e enëve të gjakut, dhe egziston mundësia e zhvillimit të trombeve. Trombi rrit rrezikun e një hemoragjie në tru ose atak në zemër. Vdekja e pacientit u shkaktua nga atak në zemër, e cila është paraqitur në këto imazhe.

Ende besoni se nuk keni nevojë të bëni seks? Seksi sjell stabilitet në një marrëdhënie. Fatkeqësisht, shumica e burrave të pafuqishëm janë beqarë. Gratë mund të bëjnë seks deri në 70-80 vjeç. Ata kanë nevojë për seks. Rregulli thotë: sa më shpesh të keni marrëdhënie seksuale, aq më e gjatë jetëgjatësia e çiftit.

Thuhet që në klinikën tuaj përdoren vetëm produkte natyrale. Fatmirësisht për ta, burrat mund të kenë një jetë seksuale në çdo moshë. A është e vërtetë?

Po, ne kemi një përqindje të lartë të rikuperimeve në klinikën tonë, në sajë të produkteve dhe metodave natyrore të parandalimit. Unë do doja të përmend veçanërisht çajin bimor Prostamid, i cili ndihmoi më shumë se 100 pacientë. Nëse merret çdo ditë, Prostamid rrit epshin dhe stimulon ereksionin. Megjithatë, ai nuk shitet ende në rrjetin farmaceutik.

Menjëherë pas marrjes, Prostamidi rrit zgjimin (mund të merret si një stimulues seksual i padëmshëm në vend të Viagra), dhe me marrjen e rregullt, ai rrit fuqinë natyrore. Ky është i vetmi produkt që vepron në këtë mënyrë, por nuk mund ta gjeni në farmaci.

– Ju lutemi na tregoni më shumë rreth veprimit dhe efikasitetit të këtij produkti.

– Është me të vërtetë një trajtim i shkëlqyer. Ju mund ta kuptoni këtë nga fakti se kemi takime të planifikuara për javë me radhë për konsulta. Unë jap recetë vetëm Prostamid, të cilën mund ta blini nga farmacia e Institutit tonë ose të porosisni nga një faqe e veçantë me 50% ulje.

Lidhur me efikasitetin e Prostamid, dëshiroj t’ju tregoj rezultatet e studimeve klinike të bëra nga specialistët e Institutit tonë gjatë 2015-2016. 50 burra të moshës mbi 50 vjeç morën pjesë në këtë eksperiment. Shumica e subjekteve kishin qenë impotentë prej vitesh.

Rezultatet e studimit:

 1. Rifitim i plotë i fuqisë (aftësia për të bërë seks të paktën një herë në javë) – 96% e subjekteve
 2. Niveli i lartë i testosteronit – 94% e subjekteve
 3. Normalizimi i urinimit (përfshirë shpeshtësinë) – 98% e subjekteve
 4. Përmirësim i përgjithshëm i gjendjes – 99% e subjekteve
 5. Mungesa e efekteve anësore – 100% e subjekteve

Pra, trajtimi është perfekt.

Mekanizmi inovativ i veprimit të këtij mjekimi në sistemin urinar-gjenital të mashkullit

Ne vendosëm të zbulojmë më shumë informacion mbi veprimin e Prostamidit në sistemin urinar-gjenital të mashkullit nga një prej personave që morën pjesë në zhvillimin e tij – profesor, specialist kryesor në Urologji, anëtar korrespodent i Akademisë së Shkencave, shef i departamentit të Urologjisë, Z. Henri S.

“Unë nuk i kuptoj arsyet pse burrat e moshës 50-60 vjeç heqin dorë nga jeta e tyre seksuale, duke qenë të sigurt se nuk ka zgjidhje për to. Por pse? Ju mund të përjetoni kënaqësi derisa sa të plakeni!”

– Z. Henri, si arrin Prostamid të luftojë në mënyrë efektive problemet erektile tek personat e moshës 60-70 vjeç? Si vepron ajo?

Shkaku kryesor i problemeve me fuqinë është niveli i pamjaftueshëm i testosteronit. Prostamidi vepron në këtë drejtim.

Testosteroni është hormoni mashkullor përgjegjës për ngrehjen. Sa më i lartë niveli i tij, aq më e lartë është tërheqja e meshkujve ndaj grave dhe aq më e madhe forca. Niveli maksimal i prodhimit të testosteronit është 18-22. Pas kësaj, niveli i hormonit fillon të ulet ngadalë, derisa të ulet ndjeshëm. Kështu, nivelet e ulëta të testosteronit përcaktojnë force të ulët dhe plakje të trupit.

Prodhimi i testosteronit ulet në mosha të ndryshmeMosha100%70-75%65-70%60-65%55-60%50-55%45-50%25354045505560Herët a vonë, niveli i testosteronit ulet në çdo trup mashkull. Kur niveli i testosteronit është më i ulët se 13 nmol/ l, fuqia zhduket plotësisht.

Përveç moshës, prodhimi i testosteronit ndikohet nga faktorë të jashtëm – veset, ngrënia e pa-shëndetshme, faktorët mjedisorë (për shembull, të punuarit në një mjedis jo të shëndetshëm) dhe shumë më tepër.

Këta faktorë çojnë në përshpejtimin e uljes së nivelit të testosteronit, pra, njeriu bëhet impotent në moshë të re.

Kontrolloni simptomat që tregojnë për një nivel të ulët të testosteronit:

 • Ndjesi dobësie
 • Dobësi muskulore
 • Dhimbje koke të shpeshta
 • Mosfunksionim të sistemit tretës
 • Ndjenjë përgjumësie gjatë gjithë kohës
 • Mungesa e dëshirës seksuale
 • Reagime të ngadalta
 • Demtime të kujteses
 • Luhatje të tensionit të gjakut
 • Elasticitet i ulët i muskujve dhe lëkurës
 • Apati dhe nervozizëm
 • Humbje e flokëve
 • Sëmurje e shpeshtë

Prania e të paktën 2 prej këtyre simptomave tregon që niveli i testosteronit është i ulët. Për të rifituar fuqinë, është e nevojshme të rritet niveli i testosteronit.

Prostamidi rikthen në mënyrë perfekte funksionin e prodhimit të testosteronit. Ai vepron drejtpërdrejt në qelizat Leydig të testikujve, duke përmirësuar funksionet e tyre deri në moshën 20-30 vjeç. Kjo çon në forcimin e trupit dhe potencës.

Siç e përmendëm edhe më parë, pacientët që paten humbur shpresën i janë kthyer jetës normale seksuale, pas një kure prej 3-4 javësh me Prostamid. Është e nevojshme të merrni një kapsulë dy herë në ditë gjatë ngrënies. Ndryshimet e para tashmë mund të vërehen brenda disa ditësh. Produkti rikthen fuqinë dhe ka efekt në të gjithë trupin pasi që testosteroni është hormoni kryesor mashkullor.

Dhe keni vendosur ta shisni këtë produkt me një 50% Ulje?

Pikërisht! Unë do ta dërgoj këtë produkt tek të gjithë njerëzit që duan të rifitojnë fuqinë e tyre. Tani për tani, kemi rreth 1 mijë pako të mbetura në magazinë, dhe ne (kolegët e mi dhe unë) do t’ua dërgojmë ato personave të parë që do të lënë një kërkesë në faqen e veçantë të internetit.

Po e përsëris – është me gjysmë çmimi

Prostamid është krejtësisht natyral. Ai përmban bimë të thata mjekësore nga mbarë bota. Ju mund ta përgatisni dhe pini këtë çaj nga shtëpia. Nuk nevojitet recetë.

Ndryshe nga Viagra, Prostamid intensifikon epshin dhe potencialin natyror, sikur të shfaqeshin natyrshëm, pa stimulues.

Çfarë duhet bërë për ta porositur Prostamid me 50% ulje?

 • 1. Ju duhet të jeni me banim në Shqipëri
 • 2. Bëni një porosi në faqen zyrtare të internetit.
 • 3. Në 5-7 ditë (koha e dorëzimit), do të shkoni në zyrën postare dhe do të merrni kapsulat.

A është e vërtetë që Prostamidi ndihmon në rikthimin e fuqisë në moshë të thyer? Rezultatet e sondazhit

Në faqen e internetit të Qendrës Private të Urologjisë (ku u zhvillua Prostamid), është bërë një studim midis pacientëve që kanë përdorur Prostamid.

Sondazhi përmban vetëm një pyetje: “A ju ndihmoi Prostamid të rifitoni fuqinë natyrore?”

Rezultatet e sondazhit: SONDAZHI I QENDRËS PRIVATE TË UROLOGJISË
REZULTATET E MARRJES SË PROSTAMIDIT:Rifitim i plotë i fuqisë: 92%Ndihmoi pjesërisht: 4.50%Produkti nuk kishte efekt: 0.60%Vështirë të përgjigjem: 1.20%Shpejtoni të porositni Prostamidin përpara se ta bëjnë të tjerët. Një mijë pako të shitura me 50% ulje!

Porositni Prostamidin me 50% ulje në faqen zyrtare(Nëse shihni në faqen e internetit mesazhin 50% ulje, ju jeni një nga personat me fat).

Komente

Koli

Unë e porosita Prostamidin. Faleminderit për këtë. Konsulenti më premtoi se do të mbërrijë për 5 ditë tek posta.

Denis

E porosita edhe unë. Unë nuk kam qenë në gjendje të bëj seks për më shumë se një vit, por nuk kam ndërmend të heq dorë. Shpresoj që Prostamidi të më ndihmojë. Kam kundërindikacione ndaj Viagra për shkak të problemeve me zemrën.

Mikel

E konfirmoj! Prostamida është e paparë. Unë jam 54 vjeç dhe kohët e fundit, fuqia ime ishte 0. Më ngrihej shumë rrallë. Kam provuar shumë mjekime si receta natyrale, kokrra dhe kam shkuar edhe tek disa urologë. Vetëm ky produkt më ka ndihmuar. Tani bëj seks rregullisht të paktën një herë në javë. Edhe gjendja e përgjithshme është përmirësuar pasi testosteroni është shumë i dobishëm për meshkujt.

Beni

Pas trajtimit me Prostamid, u ndjehem më i ri.

Luan

E porosita. Ka ende në dispozicion. Dorëzimi bëhet me postë. Është hera e parë që porosis diçka në internet dhe s’kishte asgjë të komplikuar. Thjesht duhet të shkruani numrin e telefonit. Një menaxher më telefonoi për të konfirmuar adresën e dorëzimit.

Goni

Kam lexuar rreth Prostamidit faqen e internetit. Mbresëlënëse! Një produkt jashtëzakonisht i dobishëm për të moshuarit. Testosteroni ju mbron nga plakja!

Lena

Mendoj ta porosis edhe për burrin tim. Është 48 vjeç dhe është praktikisht i pafuqishëm. Unë jam 41 vjeç dhe nuk kam ndërmend të heq dorë nga seksi.

Andon

Fqinji im 65-vjeçar ka një jetë seksuale shumë aktive. Ai e përdor këtë produkt. Unë e kam parë tek shtëpia e tij.

Filip

E pabesueshme! Me këtë çaj, fillova të ndjehem më i mirë pas një jave. Dhe nuk kam më nevojë për ndonjë masazh për prostatën. Duket se do ta kapërcej tashmë.

Pjetri

Unë jam 61 vjeç dhe kam 5 vjet i pafuqishëm. Shkova te një urolog (për një shqetësim tjetër), dhe ai më dha Prostamidin për përmirësimin e gjendjes së përgjithshme. Pas trajtimit, fillova të kisha dëshirë për seks. Ndonjëherë më ngrihet dhe mund të bëj seks. Ndihem shumë më mirë.

Xhani

E mora dje tek posta. Çmim i mirë.

Leonard

Fillova ta marr këtë çaj 3 javë më parë. Dhimbjet janë larguar dhe po rifitoj ereksionin pak nga pak. Unë mund t’ia rekomandoj të gjithëve. Rezultati është i mirë nëse e pini çdo ditë.

Raldi

E porosita. Operatori tha që kanë mbetur vetëm 200 pako dhe po mbarojnë shpejt.
Porositni Prostamidin me 50% ulje në faqen zyrtare