Ballina Aktualitet Te kantina e Dukës në Ishëm mblidhet “Opozita e Rrugës”: Basha, Nardi,...

Te kantina e Dukës në Ishëm mblidhet “Opozita e Rrugës”: Basha, Nardi, Fatja dhe Dashi darkë për “largim

23

Lulzim Basha, është në një darkë informale me aleatët e PD. A2 shkruan se me kreun e opozitës janë kreu i PAA, Agron Duka, Dashamir Shehi i LZHK, kreu i PDK, Nard Ndoka dhe kryerepublikani Fatmir Mediu. Darka po zhvillohet pranë kantinës që zotëron Agron Duka në Ishëm.

Edhe pse një darkë informale, burimet thonë se aksioni i opozitës do jetë pjesë e diskutimit, sikurse qëndrimi që do të mbajë opozita pas deklaratave të Presidentit Meta se në një nga protestat e opozitës, rrezikohej djegia e Kuvendit.

PD ka deklaruar se ky ishte një skenar i Edi Ramës. Deklaratat nuk janë mirëpritur nga kampi opozitar, që kishte gjetur te Presidenti negociatorin për zgjidhjen e krizës, të cilit edhe i kërkuan të ndërhynte për rikthimin e dialogut.