Ballina Aktualitet Trimi i LSI i shpall “luftë” SHBA-së: Kujt i plasi mor aman...

Trimi i LSI i shpall “luftë” SHBA-së: Kujt i plasi mor aman se ç’thotë Ambasada amerikane, ne jemi vend europi

20

Ish Zyrtari i lartë i LSI-së, Ylli Manjani,të cilin Meta e largoj nga të gjitha funksionet brënda dy orëve për prishje pazarësh, kur ishte Ministër në qeverinë Rama, ka sulmuar ashpër Ambasadën amerikane në Tiranë, duke qenë se puna e vetme e tij është qëndrimi në FB, për për të mos u harruar.

Ai thotë se ne duhet të shohim nga Europa, jo nga SHBA.

“Sinqerisht nuk e kuptoj këtë super vëmendjen mediatike se “çfarë po thotë ambasada amerikane”?!

Duam të negociojmë me Europën dhe presim ça do thotë Amerika?! Në cilën bythë rri kjo logjikë kjo?!

BE po na thotë troç, çdo ditë e më qartë që jemi larg nga tryeza me ta. Këto ditë madje jemi larguar edhe më shumë.

Kujt i plasi mor aman se ç’thotë Ambasada amerikane! Të thotë more ç’të dojë!

Vendi duhet bërë gati për tu ulur në tryezë me Europën. Ky është objektivi. Për ta arritur këtë objektiv nuk do marrim leksione nga ambasada e një vendi jo europian.

Aq më tepër kur kësaj ambasade druri i qeverisë ndaj popullit të vet i duket shëndet!

Apo kur sundimi i një njeriu i duket Rule of Law!!!! 🤮🤮

Është kaq e thjeshtë”, shkruan ai.