Ballina Aktualitet “Varfanjakët” Meta dhe Kryemadhi bëjnë thirrje për shpresë dhe revolucion: Ja shifra...

“Varfanjakët” Meta dhe Kryemadhi bëjnë thirrje për shpresë dhe revolucion: Ja shifra marramendëse të fituar

18

Ilir Meta ka postuar një video në të cilën shfaqet Denisa me lot në sy që kërkon të shkollohet, por që varfëria e pengon.

Meta shprehet se Denisa e meriton shkollimin, kërkon falje dhe thotë se do të bëjë të pamundurën që ajo ta fillojë shkollën me çdo kusht.

Teksa sheh këtë video është më se emergjëencë që politika të këtë maksimumi dy shtëpi dhe jo deri te pesë vila e pallate, të cilat duhet të jenë në dizpozicion të të varfërve.

Ndoshta për këtë ka qënë dhe pendesa e Metës, përballë Denisës së përlotur që na përloti të gjithëve. Bashkë dhe me Metën.

Postimi i Ilir Metës:

Denisa meriton të shkojë në shkollë, të mësojë dhe t’i realizojë ëndrrat shumëngjyrshe!

Lotët në sytë e saj dhe të gjithë bashkëmoshatarëve që sot humbën ditën e parë të shkollës për shkak të varfërisë ekstreme nuk mund të mos na prekin të gjithëve.

Lotët në sytë e tyre janë një barrë e madhe në ndërgjegjen e shtetit që nuk mund t’i braktisë njerëzit në nevojë!

Shkollat të hapin dyert për të gjithë fëmijët e familjeve në varfëri ekstreme duke ju garantuar plotësisht të drejtën për arsim dhe gjithçka tjetër të nevojshme përgjatë vitit shkollor!

Lufta kundër varfërisë është një luftë për të garantuar të drejtat dhe dinjitetin e çdo qytetari!

Lufta kundër varfërisë nuk zgjidhet as me propagandë, as me lëmoshë dhe as me një thes miell në prag të zgjedhjeve.

Duke i kërkuar ndjesë Denisës, i premtoj se do ta rifillojë shkollën me çdo kusht! 🇦🇱

Por çfarë shprese mund të krijosh kur vetë Kryemadhi dhe Meta, në fakt të tre fëmijët e saj po i arsimon jashtë vendit.

Nëse shohim deklarimet ndër vite të pasurisë të zonjës Kryemadhi, e sidomos ato të vitit 2017, rezulton se kryetarja e LSI dhe presidenti Meta shpenzojnë 140 mijë paund ose 160 mijë euro për të shkolluar fëmijët në Londër.

Këto detaje ua kanë vënë në pah dhe komentuesit në postimet e tyre në rrjetet sociale.

shoku zenit
14 Shtator, 2020 19:30 te 7:30 pm
Ilir hajduti kujton se te gjithe shqipetaret kane mundesit e ketij hajduti
te vjedhin dhe te shkollojne femijet jashte shtetit
ti hajdut je jashqitja e shqipetateve
por mos harro zoti vonon por ska per ta harruar familjen tuaj idiote

h
14 Shtator, 2020 19:35 te 7:35 pm
Vodhe ti me ata ndyresirat si ty,që meten pa shkollë dhe të varfër shqiptarët.
Zoti jua marrtë hakun e popullit.

George
14 Shtator, 2020 19:41 te 7:41 pm
Uroj qe Presidenti flori i Republikes se Shqiperise, Ilir Meta, ta shkolloje edhe Denisen ne Londer, perkrah femijve te tij.

PËRGJIGJJUNI
V
14 Shtator, 2020 20:12 te 8:12 pm
HIPOKRITE,MASKARENJ,TEPASHPIRT.KENI GJETUR KETE POPULL MUTI DHE TALLENI.TI ME GRUAN TENDE JENI NJEREZIT ME TE PASKRUPULL.HAJDUT DHE TE KORUPTUAR DERI NE PALCE. NDOSHTA PERENDIA DO KUJTOHET PER KETE POPULL DHE DO U NDESHKOJ KU U DHEMB ME SHUME

luani u.s.a.
14 Shtator, 2020 20:16 te 8:16 pm
Presidenti i Shqiperise Ilir Meta hajdut qe vodhi pasurine e shtetit shqiptar te depozituar ne banka londineze qe vleresohen ne qindra milione dollare me kete hajdut presidenti Ilir Meta a perlotet me femijt e tij qe jetojne dhe jane ne studime private ne Londer (Angli)?!

ZIGE
14 Shtator, 2020 20:20 te 8:20 pm
Ilir muti coje dhe kete vajzen ne Londer tek te tute.

Nje qytetar i theshte
14 Shtator, 2020 20:23 te 8:23 pm
Lartmadheria Juaj Zoti Ilir Meta ,do te paksoje vetem letrat e pastrimit te bytheve te femijeve te tij, jo te tijat, do te ishte nje fare ndeihme per kete familje te tejskajshme. Ilir , leri te berit teater per te fituar ndonje pike ne personalitetin tend te diskriminuar , qe sa here te shoh ne televizion, mendoj si eshte e mundur qe nuk je mbrapa hekurave te drejtesise.