Ballina Aktualitet Vetëm pak orë nga vendimi i gjykatës, Tahiri pritet me pëqafime nga...

Vetëm pak orë nga vendimi i gjykatës, Tahiri pritet me pëqafime nga mbështetësit

33

Me puthje e fjalë për t’i dhënë kurajo është pritur ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri pasi ka dalë nga Gjykata për K.rime të Rënda, në pritje të vendimit për fatin e tij nëse do të dënohet apo do të shpallet i pafajshëm.

Ishin qytetarë të shumtë të cilët e kanë pritur me përqafime, mbështetës të tij, duke i thënë: “Të jesh krenar. Parimi është kush punon dënohet!”

Më tej, Tahiri nuk ka pranuar të prononcohet për mediat, duke e pritur me heshtje vendimin ndaj tij, por ka dalë i qeshur nga ambientet e gjykatës, dhe së bashku me disa gazetarë dhe avokatin e tij është ulur të konsumojë një kafe pranë ambienteve të Gjykatës.