Ballina Aktualitet VIDEO/ Tahiri trondit të gjithë me deklaratën e tij dhe bënë paralajmërimin...

VIDEO/ Tahiri trondit të gjithë me deklaratën e tij dhe bënë paralajmërimin e fortë para dyerve të gjykatës

30

Orët e gjatë të pritjes për vendimin e Gjykatës së K.rimeve të Rënda e kanë shoqëruar me ankth pritjen e ish-ministrit Saimir Tahiri.

Ai vetë pas dhënies së vendimit, ku u dënua me 3 vite e 4 muaj, për shpërdorim detyrë, të cilat do konvertohen në shërbim prove e kanë trazuar dhe vetë Saimir Tahirin, i cili u shpreh se: “As vetë nuk e di, a të qesh a të qaj.”

Pas reagimit para mediave, Tahiri ka publikuar edhe një paralajmërim të fortw në rrjetin e tij social. Ai shprehet se beteja e tij sapo ka filluar.

Postimi

Nuk te themi dot qe je i pafajshem, kshuqe po te denojme pak fare….keshtu e kuptova sot.

Beteja ime sapo ka filluar ——

Faleminderit te gjitheve per mbeshtetjen