Video/ Trazira në rrugët e Parisit pas humbjes së PSG, policia arreston 148 persona – Descript

26

Policia franceze ka arrestuar 148 persona pas trazirave në kryeqytet pas humbjes 1-0 të Paris St-Germain nga Bayern Munich në finalen e Champions League të dielën.

Përplasjet ndodhën në Champs-Elysees dhe rreth stadiumit Parc des Princes, ku tifozët ishin mbledhur për të parë ndeshjen në një ekran të madh.

Tifozët e zemëruar dogjën makina dhe shkatërruan dritaret e dyqaneve, tha policia.

PSG do të fitonte Champions League për herë të parë.

/Descript.al/

The post Video/ Trazira në rrugët e Parisit pas humbjes së PSG, policia arreston 148 persona appeared first on Descript.