Ballina Aktualitet Vizita në Athinë, Rama publikon pamjet nga darka me Mitsotakis dhe jep...

Vizita në Athinë, Rama publikon pamjet nga darka me Mitsotakis dhe jep mesazhin e fortë

14

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pamjet nga darka me homologun grek Kyriakos Mitsotakis.” Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy popujve janë busulla jonë drejt shkëlqimit të marrëdhënieve mes dy vendeve”, shkrun Kryeministri.

“Athinë – Një darkë e bukur me kryeministrin e Greqisë, Kyriakos Mitsotakis, që ofroi përzemërsisht mikpritjen e tij

Marrëdhëniet e shkëlqyera mes dy popujve janë busulla jonë drejt shkëlqimit të marrëdhënieve mes dy vendeve”, shkruan Rama.

Kujtojmë se kryeministri Edi Rama ndodhet për një vizitë zyrtare në Athinë për të diskutuar të gjitha çështjet mbetura pezull, dhe pritet të hidhen themelet për marrëveshjen e detit.