Ballina Aktualitet Xhuli, bashkëshortja e Kekos doli në pension në ambasadën tonë në Holand,...

Xhuli, bashkëshortja e Kekos doli në pension në ambasadën tonë në Holand, Paloku shpif dhe fyen Ramën: O qelbësirë, pse

32

Paloku i SHQUP-it ka reaguar për statusin që kryeministri Rama i kushtoi shkrimtarit të ndjerë, Teodor Keko. Sipas Palokës, Rama është hipokrit dhe përdor si të gjallët ashtu edhe të vdekurit për të marrë prej tyre atë që nuk e ka vet. Paloku pretendon se Teodor Keko do tronditej nëse do e merrte vesh se Edi Rama i kishte larguar gruan nga puna. Kjo është një shpifje e ndyrë e këtij lehsi si shumë lehsa të tjerë .

Xhuljana Keko pas vdekjes së Dorit ka punuar pranë Ambasadës shqiptare në Holand për 15 vjet dhe është transferuar në Tiranë 1 vit para se të dilte në pension. Kurse Dorian Keko ka qenë një miqtë më të ngushtë të Edi ramës

Por Paloku ka orarin e ngrënies me lugë druri:

“Hipokrizia eshte nje nga “cilesite” me tipike te nje njeriu te dale boje si Rama.

Sot ka bere nje status per te kujtuar Dor Kekon… Jam i bindur qe po ta lexonte Dori atje lart ku eshte, do kalonte nje here doren ne mustaqe dhe do nenqeshte me ate ironine e tij dashamirese.

Dorin “e vogel” e donin te gjithe dhe i respektonte te gjithe. Nuk dua dhe nuk me takon mua te komentoj mardhenien e Rames me Dorin kur ishte ende mes nesh. Por nje fakt te njohur nga te gjithe miqte e Dorit nuk mund te mos e permend.

Pasi Dori u largua nga kjo jete, nje akt ka kryer Rama qe lidhet me te ; largoi nga puna Xhulin, bashkeshorten e Dorit megjithese e dinte shume mire qe rroga e shtetit ishte e vetmja e ardhur qe kishte.

Pavarsisht se Dori ka qene gazetar, shkrimtar dhe deputete, ne e dijme te gjithe se ai kurre nuk u ndye me pislliqet e politikes.

E ky , me i qelburi i politikes, merr guximin sot ta kujtoje sepse keshtu eshte mesuar, te perdore te gjalle e te vdekur per te marre prej tyre ate qe nuk e ka vete, vlerat njerezore”, shkruan Paloku./Ekskluzive.al